Що робити, щоб покращити емоційний стан?

Нейробіолог та професор нейробіології Стендфорда Ендрю Х’юберман в своїх подкастах радить такі способи знизити рівень стресу та тривоги:

Підтримка режиму сну. 

Навіть у складних обставинах (особливо у складних обставинах!) для нас дуже важливо робити все можливе, аби спати повноцінно та регулярно, адже це допомагає вегетативній нервовій системі добре функціонувати та справлятись із тривогою/стресом.

Journaling. 

Практика записування своїх емоцій, рефлексії та обдумування, звідки та чому з’являються наші почуття, допомагає проживати їх та відчути співчуття до себе.

Усвідомлене дихання. 

Глибоке та повільне дихання домагає мозку заспокоїтись. Спробуй практику 2:1 – два глибоких вдихи та один видих – протягом 5 хвилин на день, щоб відчути значне зниження рівня стресу.

Підтримка соціальних зв’язків. 

Дослідження Медичної школи Гарварду показує, що соціальна ізоляція значно посилює вплив страху та тривоги на нашу психіку, тоді як соціальні зв’язки з людьми, якиим ми довіряємо, сильно їх знижують. Тому для нас вкрай важливо не лишатись наодинці в складні часи та знаходити підртимуюче оточення.

Прагнення до кращого майбутнього. 

Оптимістичний погляд на своє майбутнє, вибір цілей, що надихають, та рух до них допомагають справлятись з тривогою та страхом.

Крім того, не забувайте:

Турбуватися про тіло. Те, як ми почуваємося фізично, неодмінно має вплив і на емоційний стан.

Потурбуйтеся про раціон. Збалансоване харчування — фундамент самодопомоги щодо стабілізації емоційного стану.

Не забувайте про фізичну активність. Але пам’ятайте, що як надлишок, так і недостатня кількість фізичної активності є однаково шкідливими для здоров’я. Тому намагайтеся знаходити в усьому золоту середину.

Скажіть «ні» безконтрольному прийому ліків, що знижують рівень тривоги й впливають на емоційний стан. Пам’ятайте, що тільки лікар має право призначати вам антидепресанти або інші групи ліків та визначати дозування й термін прийому препаратів. Самолікування може призвести до погіршення стану.

Відпочивайте. Відновлюйте свої ресурси за допомогою речей, які вам приносять задоволення. За прогулянку на свіжому повітрі перед сном або перегляд цікавого фільму ваш організм неодмінно вам подякує.

Слухайте музику. Музика має вплив на наші почуття й здатна викликати появу різних емоцій. Створіть декілька музичних добірок, назвіть їх, наприклад: «Музика, що бадьорить», «Музика для сну», «Релакс» тощо. Далі додайте в кожну зі створених добірок музичні твори, що викликають у вас певні емоції, й прослуховуйте їх для створення потрібного вам настрою.

Потурбуйтеся про себе, перевіряйте на собі, що підходить саме вам и застосовуйте в житті.